Dezynsekcja chemiczna
Polega na wykorzystaniu specjalistycznych środków chemicznych – insektycydów, eliminujących szkodniki. To skuteczna metoda zwalczania insektów w różnych środowiskach, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.
Dezynsekcja ekologiczna
Opiera się na zastosowaniu środków pochodzenia naturalnego, co sprawia, że jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Idealna dla osób preferujących niechemiczne rozwiązania. Metodą ekologiczną jest wymrażanie pluskiew Cryonite, wykorzystujące mroźny dwutlenek węgla do natychmiastowego unicestwiania szkodników.
Dezynsekcja łączona (IPM)
Dezynfekcja metodą zamgławiania polega na rozpylaniu bardzo małych kropel środka dezynfekującego (o wielkości od 5 do 50 mikronów) za pomocą specjalnego urządzenia generującego mgłę. Kropelki są na tyle małe, że unoszą się w powietrzu przez dłuższy czas, co pozwala im dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.
Jak przebiega zabieg dezynsekcji?
Aby dezynsekcja przyniosła oczekiwane rezultaty, powinna być przeprowadzona według ściśle określonego planu. Poniżej prezentujemy jej najważniejsze etapy wraz z ich szczegółowym omówieniem. Pragniemy także zaznaczyć, że przy dezynsekcji niezwykle istotna jest dobra współpraca między firmą a klientem. Spełnienie zaleceń przed i po zabiegu ma bowiem realny wpływ na jego skuteczność.
- Konsultacja telefoniczna:
Pierwszym etapem rozpoczęcia współpracy w ramach dezynsekcji jest kontakt telefoniczny. Wstępny wywiad z klientem pozwala nam określić rodzaj szkodliwych insektów oraz doradzić najlepsze metody ich zwalczania. - Przygotowanie mieszkania do zabiegu:
Każdy klient otrzymuje od nas instrukcję przygotowania mieszkania do zabiegu. Przed przyjazdem technika konieczne jest wdrożenie listy zaleceń, ponieważ pozwalają na usunięcie potencjalnych przeszkód i mają one realny wpływ na skuteczność zabiegu. - Zabieg dezynsekcji wybraną metodą:
Podczas właściwego zabiegu dezynsekcji technik dokonuje dokładnej inspekcji lokalu, w ramach której upewnia się co do gatunku szkodnika, określa stopień infestacji (ilość insektów) i lokalizuje miejsca ich bytowania. Następnie przystępuje do zabiegu, używając odpowiednich środków dezynsekcyjnych i wystawia protokół sanitarny. - Zalecenia do wdrożenia po dezynsekcji:
Protokół sanitarny wystawiony przez technika zawiera wszystkie istotne informacje po inspekcji lokalu, a także zalecenia pozabiegowe, których celem jest przede wszystkim zapobiegać ponownym infestacjom. W razie jakichkolwiek wątpliwości w zakresie działań prewencyjnych służymy doradztwem zarówno telefonicznie, jak i mailowo.